Ranking producentów okien dachowych – które wybrać?

Nie da się zaprzeczyć temu iż okna dachowe są wspaniałym sposobem na doświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. W związku z tym, jeśli wybierzemy odpowiedni model, nasze poddasze dzięki dobremu doświetleniu i ciekawej aranżacji stanie się unikatowym pomieszczeniem w domu. Ale wybierając okna dachowe warto zwrócić uwagę na wiodących producentów oraz sprzedawane przez nich popularne modele. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący wiodących producentów okien dachowych. Przeczytaj go koniecznie!

okno dachowe

Miejsce I – FAKRO

Zacznijmy od tego, że w czołówce producentów okien dachowych znajduje się firma FAKRO, specjalizująca się w produkcji okien obrotowych, uchylno-obrotowych, uchylnych oraz niestandardowych. Otóż produkty oferowane przez ową firmę zasługują na uwagę ze względu na bardzo wysoką jakość, odpowiedni poziom izolacji termicznej, izolacji akustycznej, a także atrakcyjną cenę.

Miejsce II – VELUX

Warto wspomnieć także o tym, że okna dachowe VELUX są drugą renomowaną firmą produkującą dobre jakościowo okna dachowe jest VELUX, posiadający równie szeroką ofertę jak firma FAKRO. W tym przypadku produkcja okien dachowych VELUX opiera się na innowacyjnej technologii, dzięki czemu produkty spełniają wszystkie normy jakościowe oraz posiadają wymagane certyfikaty.

Miejsce III – OKPOL

Równie dobre, jednak trzecie miejsce zajmuje firma OKPOL, produkująca wiele modeli funkcjonalnych okien dachowych. Musisz wiedzieć, że w ofercie sprzedażowej znajdziemy zarówno okna uchylna, uchylno-obrotowe jak i obrotowe. Natomiast nowoczesne systemy zastosowane przy produkcji zapewniają duży poziom energooszczędności i izolacji akustycznej. Firma OKPOL jest stosunkowo duża, a jej procesy produkcyjne są w znacznej mierze zautomatyzowane, co przekłada się na korzystną cenę produktów.

Miejsce IV – OptiLight

Czwarte miejsce rankingu zajmuje bardzo młoda firma OptiLight, która stopniowo zyskuje popularność. Generalnie rzecz ujmując w ofercie OptiLight znajdziemy dobre jakościowo konstrukcje uchylne, zapewniające odpowiedni poziom nasłonecznienia. Jednak warto pamiętać, że oferta tej firmy jest bardzo konkurencyjna pod względem cenowym i zapewnia dobrą jakość produktów.

Jaki typ okien uchylnych wybrać?

Największą popularnością cieszą się okna obrotowe, których oś obrotu znajduje się na połowie wysokości skrzydła okiennego. Dzięki możliwości obracania okna, proces ich mycia jest znacznie prostszy (nie musimy wchodzić na dach, aby je umyć).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *