Najpopularniejsi producenci okien dachowych

Doświetlenie poddasza jest niezbędne, jeśli myślimy o jego aranżacji i stworzeniu dodatkowych pokoi. Wybrane okna powinny być wygodne w użytkowaniu i gwarantować optymalne nasłonecznienie wnętrz. Ponieważ każdy dom ma inną budowę dachu i metraż poddasza, wymaga opracowania indywidualnego rozmieszczenia i doboru okien. Na początku warto wstępnie wybrać jeden z podstawowych rodzajów: uchylne, uchylno-obrotowe lub obrotowe. Istotna będzie także decyzja dotycząca producenta – dobrze więc poznać największe firmy zajmujące się wykonywaniem okien połaciowych oraz szczegóły ich oferty.

Velux

Renomowana firma posiadająca bogatą ofertę okien, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko znajdziemy model odpowiadający naszym potrzebom. W przypadku okien połaciowych narażonych na intensywne działanie promieni słonecznych oraz opady deszczu i śniegu istotna jest jakość wykorzystanych przy produkcji materiałów. Marka Velux spełnia wszelkie normy jakościowe oraz posiada wymagane certyfikaty dla swoich produktów, dlatego nie musimy martwić się o ich trwałość.

Fakro

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących okna. W swojej ofercie ma pełną gamę produktów przeznaczonych do montażu na poddaszach: modele obrotowe, uchylno-obrotowe, uchylne oraz niestandardowe. Wielu klientów ceni przede wszystkim jakość produktów Fakro – odznaczają się one bardzo dobrą izolacją termiczną i akustyczną, co jest istotne w przypadku okien dachowych.

OptiLight

Młoda firma, która może być szczerzej nieznana osobom planującym budowę domu, ale warto zapoznać się z jej ofertą. Szczególnie interesujące są okna uchylne przeznaczone na poddasza i zapewniające dobre nasłonecznienie wnętrz. Dobra jakość produktów sprawia, że OptiLight zyskuje coraz większa popularność i klienci nie mają oporów, by zrezygnować z bardziej znanych firm na jej korzyść. Warto wspomnieć, że jakość nie idzie w tym przypadku w parze z wygórowaną ceną.

Okpol

Kolejna firma, która swoim klientom proponuje szeroki wybór okien dachowych: uchylnych, uchylno-obrotowych i obrotowych. Dzięki temu dobierzemy rozwiązanie praktycznie do każdego wnętrza i specyfiki poddasza. Firmę wyróżniają zastosowane technologie zapewniające dużą energooszczędność oraz wysoki poziom izolacji akustycznej – to propozycje dla wymagających klientów, którzy oczekują dodatkowych korzyści wykraczających poza standardowe właściwości okien. Okopol to duża firma i proces produkcji jest w dużym stopniu zautomatyzowany, co przekłada się na korzystne ceny produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *