Jak wybrać najlepsze rolety wewnętrzne na okna dachowe

Trzeba przyznać, że wewnętrzne rolety na okna to jeden z najpopularniejszych i stosunkowo najtańszych sposobów na uzyskanie nieco prywatności we własnym domu czy mieszkaniu. Obecnie niegdyś rozchwytywane żaluzje coraz częściej są zastępowane przez tańsze, ładniejsze i bardziej funkcjonalne rolety. Często decyzja o zakupie odpowiednich rolet może przyprawić o ból głowy, jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia choćby z zakupem żaluzji do naszego mieszkania. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, na co zwracać uwagę podczas zamawiania rolet. Przeczytaj go koniecznie!

Czego będziemy potrzebować?

Zacznijmy od tego, że na Allegro znajdziemy całe grono firm sprzedających rolety. Trzeba przyznać, że liczba ofert jest przeogromna, a ceny ściśle uzależnione od rodzaju rolet oraz materiału, z jakiego je wykonano. Dlatego możemy być pewni, iż zakup tego produktu przez Internet będzie nawet kilkakrotnie tańszy niż u lokalnego sprzedawcy.

Wybór rodzaju rolet

Na pewno rolety bezinwazyjne (nie wymagające wiercenia), są najmniej problemowe w montażu. Zwykle umieszcza się je na oknach przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych zaczepów (haków), przyczepianych do skrzydła okiennego. Jednak wadą tego typu rolet jest to, iż ich prowadnice są zrobione z żyłek, przez co mogą się sporadycznie przesuwać. Niestety powoduje to powstawanie niewielkich prześwitów światła, które tworzą się przy brzegach rolet. W związku z tym, jeśli na naszych oknach mamy zainstalowane wywietrzniki, to w trakcie zakupu rolet bezinwazyjnych zwróćmy uwagę, czy sprzedawca udostępnia specjalne, przedłużane haki. Przede wszystkim są one niezbędne, aby zawiesić rolety na skrzydłach okiennych (zaopatrzonych w wywietrzniki). Natomiast rolety inwazyjne, które wymagają wiercenia, zdecydowanie mocniej trzymają się okien. Chodzi oto, że posiadają też specjalne prowadnice (zapobiegające przesuwaniu oraz praktycznie w 100% ograniczające prześwity światła). Jednak wadą tego typu rozwiązań jest fakt, iż jesteśmy zmuszeni do wykonywania otworów w naszym oknie, co wiąże się z jego trwałym oszpeceniem.

Wybór tkaniny

Obecnie na rynku dostępne są dziesiątki tkanin, różniących się od siebie głównie teksturą, kolorem oraz ilością przepuszczanego światła. Jednak najdroższe materiały to zazwyczaj te ostatnie. Przede wszystkim jest tutaj mowa o tych grubych, nierzadko podklejonych gumą. Koniecznie pamiętajmy także o tym, że podczas zamawiania nie musimy wybierać do wszystkich pomieszczeń takich samych tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *